  • RWR80N16R2FRBSL
RWR80N16R2FRBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR80N16R2FRBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RWR80N16R2FRBSL
Package:
Axial
Datasheet:
RWR80N16R2FRBSL
Description:
16.2Ohms, 2W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWR80N16R2FRBSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    16.2Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    10.3124mm
  • Width
    2.39mm