  • RWR80S2R74FSBSL
RWR80S2R74FSBSL
advertisement
Manufacturer No:
RWR80S2R74FSBSL
HK JDW NO:
873-RWR80S2R74FSBSL
Datasheet:
RWR80S2R74FSBSL
Description:
2.74Ohms, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR80S2R74FSBSL
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.74Ohms
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    10.3124mm
  • Width
    2.39mm