  • RWR81S5000BRB12
RWR81S5000BRB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR81S5000BRB12
HK JDW NO:
873-RWR81S5000BRB12
Datasheet:
RWR81S5000BRB12
Description:
Through Hole 500Ohms, 1W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 1341
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RWR81S5000BRB12
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    500Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    2.16mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.16mm