  • RWST30250A2701JB06
RWST30250A2701JB06
advertisement
Manufacturer No:
RWST30250A2701JB06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RWST30250A2701JB06
Package:
Datasheet:
Description:
2.7kOhm, 5%, 320W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RWST30250A2701JB06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    450°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    320W
  • Height
    55mm
  • Length
    250mm