  • RXB121M2G-1845
RXB121M2G-1845
advertisement
Manufacturer No:
RXB121M2G-1845
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-RXB121M2G-1845
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
120μF Capacitor 20% Bulk 630mA 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
RXB121M2G-1845
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    120μF
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Ripple Current
    630mA
  • Diameter
    18mm
  • Height
    45mm