  • RXK221M1EBK0815P
RXK221M1EBK0815P
advertisement
Manufacturer No:
RXK221M1EBK0815P
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-RXK221M1EBK0815P
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 3.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
RXK221M1EBK0815P
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Length
    15mm