  • S-1011A90-M6T1U4
S-1011A90-M6T1U4
advertisement
Manufacturer No:
S-1011A90-M6T1U4
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1011A90-M6T1U4
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
S-1011A90-M6T1U4
Description:
4.5V 6 Terminals Voltage supervisor S-1011 Series 1 Channels
Quantity:
In Stock : 15603
Step5Bar-code shipping tag
S-1011A90-M6T1U4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1011
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    DETECTION VOLTAGE 9.0 V
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    4.5V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    36V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm