  • S-1206B35-M3T1U
S-1206B35-M3T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1206B35-M3T1U
HK JDW NO:
724-S-1206B35-M3T1U
Datasheet:
S-1206B35-M3T1U
Description:
Fixed 0.95mm PMIC S-1206 Series 3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 56
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S-1206B35-M3T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1206
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Output Voltage 1
    3.5V
  • Input Voltage (Min)
    4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 100mA
  • Output Voltage1-Max
    3.535V
  • Output Voltage1-Min
    3.465V
  • Length
    2.9mm