  • S0402-33NH1C
S0402-33NH1C
advertisement
Manufacturer No:
S0402-33NH1C
HK JDW NO:
79-S0402-33NH1C
Step5Bar-code shipping tag
S0402-33NH1C
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    33nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    370mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.35GHz
  • Q @ Freq
    23 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    23
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.4A
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
  • Tolerance
    ±3%