  • S1008R-223J
S1008R-223J
advertisement
Manufacturer No:
S1008R-223J
HK JDW NO:
79-S1008R-223J
Step5Bar-code shipping tag
S1008R-223J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    S1008R
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    170mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6Ohm Max
  • Max DC Current
    170mA
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm