  • S101J75SL0U83L7R
S101J75SL0U83L7R
advertisement
Manufacturer No:
S101J75SL0U83L7R
HK JDW NO:
886-S101J75SL0U83L7R
Datasheet:
S101J75SL0U83L7R
Description:
S 100pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% SL -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S101J75SL0U83L7R
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    S
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    100pF
  • Lead Pitch
    7.5mm