  • S102K43Y5PR6TK7R
S102K43Y5PR6TK7R
advertisement
Manufacturer No:
S102K43Y5PR6TK7R
HK JDW NO:
886-S102K43Y5PR6TK7R
Datasheet:
S102K43Y5PR6TK7R
Description:
S 1000pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.433Dia 11.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S102K43Y5PR6TK7R
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm