  • S103K75Y5PN65K0R
S103K75Y5PN65K0R
advertisement
Manufacturer No:
S103K75Y5PN65K0R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-S103K75Y5PN65K0R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
S103K75Y5PN65K0R
Description:
S 10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% Y5P B -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 16042
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S103K75Y5PN65K0R
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    S
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Pitch
    10mm