  • S1210R-391K
S1210R-391K
advertisement
Manufacturer No:
S1210R-391K
HK JDW NO:
79-S1210R-391K
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
S1210R-391K
Description:
Quantity:
In Stock : 242
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
S1210R-391K
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    692mA
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Max DC Current
    692mA
  • Frequency - Self Resonant
    230MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm