  • S131AH-2450S
S131AH-2450S
advertisement
Manufacturer No:
S131AH-2450S
Manufacturer:
Nearson
HK JDW NO:
549-S131AH-2450S
Package:
SMA
Datasheet:
S131AH-2450S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S131AH-2450S
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    ISM, NB-IoT, LoRa, Wi-Fi
  • Frequency
    2.4GHz
  • Gain
    2dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, General ISM, WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Tilt
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.45GHz
  • Height
    165.989mm
  • Height (Max)
    4.252 108.00mm