  • S151J43SL0P6UK5R
S151J43SL0P6UK5R
advertisement
Manufacturer No:
S151J43SL0P6UK5R
HK JDW NO:
886-S151J43SL0P6UK5R
Datasheet:
S151J43SL0P6UK5R
Description:
S 150pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% SL -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S151J43SL0P6UK5R
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    150pF
  • Lead Pitch
    5mm