  • S1613B-80.0000
S1613B-80.0000
advertisement
Manufacturer No:
S1613B-80.0000
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-S1613B-80.0000
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1039
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S1613B-80.0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FN
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    80MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    55mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    80MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm