  • S161AH-868R
S161AH-868R
advertisement
Manufacturer No:
S161AH-868R
Manufacturer:
Nearson
HK JDW NO:
549-S161AH-868R
Package:
Datasheet:
S161AH-868R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S161AH-868R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    ISM
  • Gain
    2.5dBi
  • Frequency Range
    867MHz~869MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Right Angle
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    868MHz
  • Height (Max)
    6.299 160.00mm