  • S1803E-20.000
S1803E-20.000
advertisement
Manufacturer No:
S1803E-20.000
HK JDW NO:
635-S1803E-20.000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S1803E-20.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    1 YEARS AGING AVAILABLE; ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    190.5mm x 127.0mm x 29.21mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    7ns
  • Fall Time-Max
    7ns
  • Oscillator Type
    CMOS/LSTTL
  • Load Capacitance
    15pF