  • S1812R-331G
S1812R-331G
advertisement
Manufacturer No:
S1812R-331G
HK JDW NO:
79-S1812R-331G
Step5Bar-code shipping tag
S1812R-331G
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    952mA
  • Inductance
    330nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Max DC Current
    220mA
  • Frequency - Self Resonant
    240MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    25
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm