  • S1812R-681J
S1812R-681J
advertisement
Manufacturer No:
S1812R-681J
HK JDW NO:
79-S1812R-681J
Step5Bar-code shipping tag
S1812R-681J
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    675mA
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    440mOhm Max
  • Max DC Current
    440mA
  • Frequency - Self Resonant
    166MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Q Factor
    25
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm