  • S1851290P12NF
S1851290P12NF
advertisement
Manufacturer No:
S1851290P12NF
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-S1851290P12NF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S1851290P12NF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Wall
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Feature
    Cable - 305mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Female
  • Applications
    WiMax™
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    1.99GHz
  • Power - Max
    50W
  • Gain
    12dBi
  • Frequency Range
    1.85GHz~1.99GHz
  • RF/Microwave Device Type
    BASE STATION/BROADCAST TRANSMISSION ANTENNA
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Panel
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.9GHz
  • Height
    30.48mm