  • S1857AMP60BNM
S1857AMP60BNM
advertisement
Manufacturer No:
S1857AMP60BNM
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-S1857AMP60BNM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S1857AMP60BNM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Brackets
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    DirectLink™
  • Feature
    Cable - 1.5m
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    BNC Male
  • Applications
    PCS
  • Frequency
    1.99GHz
  • Power - Max
    75W
  • Gain
    7.5dBi
  • Frequency Range
    1.85GHz~1.99GHz
  • Antenna Type
    Panel
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.9GHz
  • Height
    57.404mm
  • Height (Max)
    5.701 144.80mm