  • S1DXM-A2C10M-DC24V
S1DXM-A2C10M-DC24V
advertisement
Manufacturer No:
S1DXM-A2C10M-DC24V
HK JDW NO:
590-S1DXM-A2C10M-DC24V
Package:
Datasheet:
Description:
Electromechanical Relay DPDT 24VDC 600Ohm Plug-In
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S1DXM-A2C10M-DC24V
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Termination Style
    Plug In
  • Function
    On-Delay
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Coil Resistance
    600Ohm
  • Coil Current
    40mA
  • Contact Rating @ Voltage
    7A @ 250VAC
  • Coil Voltage (DC)
    24V