  • S1DXM-A2C30M-DC12V
S1DXM-A2C30M-DC12V
advertisement
Manufacturer No:
S1DXM-A2C30M-DC12V
HK JDW NO:
590-S1DXM-A2C30M-DC12V
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 30MIN 7A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S1DXM-A2C30M-DC12V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Socket
  • Mounting Type
    Socketable
  • Published
    2006
  • Series
    S1DXM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    12VDC
  • Termination Style
    Plug In
  • Function
    On-Delay
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    7A @ 250VAC