  • S221K33Y5PR65K7R
S221K33Y5PR65K7R
advertisement
Manufacturer No:
S221K33Y5PR65K7R
HK JDW NO:
886-S221K33Y5PR65K7R
Datasheet:
S221K33Y5PR65K7R
Description:
S 220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% Y5P B -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S221K33Y5PR65K7R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    220pF
  • Lead Pitch
    7.5mm