  • S2402DSX24MMX
S2402DSX24MMX
advertisement
Manufacturer No:
S2402DSX24MMX
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-S2402DSX24MMX
Package:
Datasheet:
S2402DSX24MMX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S2402DSX24MMX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    MMCX
  • Frequency
    2.5GHz
  • Gain
    2dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    1.7
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Height
    19.05mm
  • Height (Max)
    0.750 19.05mm