  • S24SE3R303PDFH
S24SE3R303PDFH
advertisement
Manufacturer No:
S24SE3R303PDFH
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-S24SE3R303PDFH
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
S24SE3R303PDFH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S24SE3R303PDFH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    S24SE (10W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.66 H 25.4mmx25.4mmx16.8mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    10W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    S-MDMA-P6
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Total Power Output-Max
    9.9W
  • Length
    25.4mm
  • Height Seated (Max)
    17.5mm
  • Width
    25.4mm