  • S270J33SL0R65L7R
S270J33SL0R65L7R
advertisement
Manufacturer No:
S270J33SL0R65L7R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-S270J33SL0R65L7R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
S270J33SL0R65L7R
Description:
S 27pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% SL -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S270J33SL0R65L7R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    S
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    27pF
  • Lead Pitch
    7.5mm