  • S28C3V3M50BL3
S28C3V3M50BL3
advertisement
Manufacturer No:
S28C3V3M50BL3
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-S28C3V3M50BL3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S28C3V3M50BL3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P7
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Output Voltage
    3.3V
  • Input Voltage-Nom
    28V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Analog IC - Other Type
    DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
  • Input Voltage (Min)
    9V
  • Output Current-Max
    20.6A
  • Input Voltage (Max)
    36V
  • Total Power Output-Max
    50W
  • Output Voltage-Max
    3.333V
  • Output Voltage-Min
    3.267V
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.063Vrms
  • Efficiency (Main Output)
    83.6%
  • Height
    11.5mm
  • Length
    57.91mm
  • Height Seated (Max)
    10.9mm
  • Width
    36.83mm