  • S300A5C300BL
S300A5C300BL
advertisement
Manufacturer No:
S300A5C300BL
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-S300A5C300BL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S300A5C300BL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Output Voltage
    5V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Analog IC - Other Type
    DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
  • Input Voltage (Min)
    180V
  • Input Voltage (Max)
    375V
  • Total Power Output-Max
    300W
  • Output Voltage-Max
    5.5V
  • Output Voltage-Min
    0.5V