  • S331K33Y5PS63K7R
S331K33Y5PS63K7R
advertisement
Manufacturer No:
S331K33Y5PS63K7R
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-S331K33Y5PS63K7R
Package:
Datasheet:
S331K33Y5PS63K7R
Description:
Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
S331K33Y5PS63K7R
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    330pF
  • Terminal Pitch (mm)
    7.5
  • Suppression Class
    X1/Y2
  • Size (mm)
    8.5 X 6
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -30
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    125
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Product Diameter (mm)
    8.5(Max)
  • Product Depth (mm)
    6(Max)
  • Seated Plane Height (mm)
    12.5(Max)
  • Mounting
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Ceramic Disc
  • Construction
    Disc
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    Y5P
  • Voltage
    250VAC|400VAC