  • S375C5E100BN
S375C5E100BN
advertisement
Manufacturer No:
S375C5E100BN
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-S375C5E100BN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S375C5E100BN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P7
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -10°C
  • Output Voltage
    5V
  • Input Voltage-Nom
    375V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Analog IC - Other Type
    DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
  • Input Voltage (Min)
    250V
  • Input Voltage (Max)
    425V
  • Total Power Output-Max
    100W
  • Output Voltage-Max
    5.5V
  • Output Voltage-Min
    0.5V