  • S4-68R1F1
S4-68R1F1
advertisement
Manufacturer No:
S4-68R1F1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-S4-68R1F1
Package:
4525 J-Lead
Datasheet:
S4-68R1F1
Description:
S Series, Wirewound, 68.1Ohm, ±1%, -55°C~275°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S4-68R1F1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    4525 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.252W 11.40mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    68.1Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm