  • S463AM-868
S463AM-868
advertisement
Manufacturer No:
S463AM-868
Manufacturer:
Nearson
HK JDW NO:
549-S463AM-868
Package:
SMA
Datasheet:
S463AM-868
Description:
S463AM-868 datasheet pdf and RF Antennas product details from Nearson Inc. stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S463AM-868
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMA Male
  • Gain
    2dBi
  • Frequency Range
    867MHz~869MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    868MHz
  • Height (Max)
    6.929 176.00mm