  • S4924R-683H
S4924R-683H
advertisement
Manufacturer No:
S4924R-683H
HK JDW NO:
79-S4924R-683H
Step5Bar-code shipping tag
S4924R-683H
    Select All
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    355mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.7Ohm Max
  • Max DC Current
    355mA
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    122mA
  • Q Factor
    50
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm