  • S5-499RF1
S5-499RF1
advertisement
Manufacturer No:
S5-499RF1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-S5-499RF1
Package:
8230 J-Lead
Datasheet:
S5-499RF1
Description:
S Series, Wirewound, 499Ohm, ±1%, -55°C~275°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S5-499RF1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    499Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Height
    8.1026mm
  • Height Seated (Max)
    0.319 8.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    8230 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.819Lx0.296W 20.80mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±1%