  • S6E2C49L0AGL2000A
S6E2C49L0AGL2000A
advertisement
Manufacturer No:
S6E2C49L0AGL2000A
HK JDW NO:
217-S6E2C49L0AGL2000A
Package:
216-LQFP
Datasheet:
S6E2C49L0AGL2000A
Description:
1.5MB 1.5M x 8 FLASH ARM® Cortex®-M4F 32-Bit Microcontroller FM4 S6E2C4 Series 216-LQFP
Quantity:
In Stock : 17703
Step5Bar-code shipping tag
S6E2C49L0AGL2000A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    216-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FM4 S6E2C4
  • Published
    2016
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    190
  • Speed
    200MHz
  • RAM Size
    192K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~5.5V