  • S820K33SL0P6TK5R
S820K33SL0P6TK5R
advertisement
Manufacturer No:
S820K33SL0P6TK5R
HK JDW NO:
886-S820K33SL0P6TK5R
Datasheet:
S820K33SL0P6TK5R
Description:
S 82pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% SL 0.335Dia 8.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S820K33SL0P6TK5R
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.335Dia 8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    82pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm