  • S821K29Y5PN6UJ5R
S821K29Y5PN6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
S821K29Y5PN6UJ5R
HK JDW NO:
886-S821K29Y5PN6UJ5R
Datasheet:
S821K29Y5PN6UJ5R
Description:
S 820pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% Y5P B -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S821K29Y5PN6UJ5R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    S
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    820pF
  • Lead Pitch
    5mm