  • S8JX-P30005N
S8JX-P30005N
advertisement
Manufacturer No:
S8JX-P30005N
HK JDW NO:
607-S8JX-P30005N
Quantity:
In Stock : 14299
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S8JX-P30005N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Rack
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    S8JX-P (300W)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    9.44Lx3.06W x 4.67 H 239.8mmx77.6mmx118.5mm
  • Feature
    Load Sharing, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W
  • Max Power Dissipation
    300W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, cURus, VDE
  • Efficiency
    75%
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    60A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    60A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    118.618mm
  • Length
    239.776mm
  • Width
    77.724mm