  • S8PE-F24024CD
S8PE-F24024CD
advertisement
Manufacturer No:
S8PE-F24024CD
HK JDW NO:
607-S8PE-F24024CD
Package:
Datasheet:
S8PE-F24024CD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S8PE-F24024CD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    S8PE (240W)
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    5.51Lx1.97W x 4.92 H 140.0mmx50.0mmx125.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    240W
  • Max Power Dissipation
    240W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, cURus
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    10A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    340V~766VAC 3 Phase
  • Height
    124.968mm
  • Length
    139.954mm
  • Width
    50.038mm