  • S8VK-G03024-400
S8VK-G03024-400
advertisement
Manufacturer No:
S8VK-G03024-400
HK JDW NO:
607-S8VK-G03024-400
Quantity:
In Stock : 17839
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S8VK-G03024-400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    S8VK-G (30W)
  • Size / Dimension
    3.54Lx1.26W x 3.54 H 90.0mmx32.0mmx90.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, cURus, TUV
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3000V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    1.3A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC