  • S8VS-18024AP-F
S8VS-18024AP-F
advertisement
Manufacturer No:
S8VS-18024AP-F
HK JDW NO:
607-S8VS-18024AP-F
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
S8VS-18024AP-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Weight
    850.032101g
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    S8VS (180W)
  • Size / Dimension
    4.93Lx2.95W x 4.53 H 125.3mmx75.0mmx115.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    180W
  • Max Power Dissipation
    180W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    7.5A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    115.062mm