  • SA101A561KAR
SA101A561KAR
advertisement
Manufacturer No:
SA101A561KAR
HK JDW NO:
66-SA101A561KAR
Description:
SpinGuard® SA 560pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA101A561KAR
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    25.4mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    2.54mm