  • SA101C103MAA-LF
SA101C103MAA-LF
advertisement
Manufacturer No:
SA101C103MAA-LF
HK JDW NO:
66-SA101C103MAA-LF
Description:
SpinGuard® SA 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA101C103MAA-LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Style
    Straight
  • Length
    4.318mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    SpinGuard® SA
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±20%