  • SA101C221KAR
SA101C221KAR
advertisement
Manufacturer No:
SA101C221KAR
HK JDW NO:
66-SA101C221KAR
Description:
SpinGuard® SA 220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA101C221KAR
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Length
    25.4mm
  • Diameter
    2.54mm