  • SA101E103ZAC
SA101E103ZAC
advertisement
Manufacturer No:
SA101E103ZAC
HK JDW NO:
66-SA101E103ZAC
Description:
SpinGuard® SA 10000pF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm 10°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA101E103ZAC
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    SpinGuard® SA
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm