  • SA101E104ZAR
SA101E104ZAR
advertisement
Manufacturer No:
SA101E104ZAR
HK JDW NO:
66-SA101E104ZAR
Description:
SpinGuard® SA 0.1μF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm 10°C~85°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA101E104ZAR
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    -20% +80%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Length
    25.4mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Lead Diameter
    445 μm
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.318mm