  • SA102A220JAC
SA102A220JAC
advertisement
Manufacturer No:
SA102A220JAC
HK JDW NO:
66-SA102A220JAC
Description:
SA 22pF 200V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA102A220JAC
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    SA
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.318mm